Erfgoed Leiden en omstreken

Info

Overige subsidies en regelingen

Binnen de gemeente Leiden zijn de volgende subsidies en regelingen voor historische gebouwen en objecten beschikbaar.

Subsidieregeling Historische Stadsbeeld

In het beschermd stadsgezicht zijn subsidies voor het historische stadsbeeld voor kleuren, winkelpuien, gevelreclames en monumentale onderdelen beschikbaar.

Duurzaamheidsadvies en duurzaamheidssubsidies

Meer informatie over subsdies met betrekking tot duurzaamheidsmaatregelen en een gratis duurzaamheidsadvies klik hier.

Cultuurfonds voor Monumenten Zuid-Holland

Voor de restauratie van gemeentelijke monumenten en karakteristieke panden kunt u een lening met een lage rente aanvragen bij het Cultuurfonds voor Monumenten, een initiatief van het Prins Bernhard Cultuurfonds en Nationaal Restauratiefonds. De aanvraag verloopt via het Nationaal Restauratiefonds. Op hun website staat een stappenplan van het proces opgenomen. In dit stappenplan komt u een formulier “Verklaring Gemeente” tegen die u met de bijhorende documenten moet voorleggen aan de gemeente. U kunt dit formulier en de bijhorende documenten sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. t.a.v. de Monumentenadviseurs. Zij zorgen ervoor dat u het ingevulde formulier retour krijgt die u nodig heeft voor uw aanvraag.

De provincie Zuid-Holland en het Nationaal Restauratiefonds stellen samen 1 miljoen euro extra beschikbaar voor het Cultuurfonds voor Monumenten Zuid-Holland. Vanaf 1 januari 2025 konden eigenaren een lening tegen gunstige voorwaarden aanvragen bij het Restauratiefonds voor het verduurzamen, restaureren en/of herbestemmen van lokaal beschermde monumenten in Zuid-Holland. Door de grote vraag is het niet meer mogelijk vanuit Zuid-Holland gebruik te maken van deze regeling. Meer informatie? Kijk op de website van het Restauratiefonds.

Monumentenfonds 1818

Voor het (gedeeltelijk) herbestemmen van een gemeentelijk monument of een kerkelijk monument kunt u een lening met een lage rente aanvragen bij het Monumentenfonds 1818

Rijksmonumenten

Als bezitter van een rijksmonument komt u wellicht in aanmerking voor een subsidie (zoals de Subsidieregeling instandhouding monumenten die van 1 februari tot 31 maart kan worden aangevraagd) of lening via de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed of de provincie Zuid-Holland.

 

kaart