Vrijdag 25 september was het jaarlijkse Kunstshot-festival in Leiden. Zo'n 60 leerlingen uit het voortgezet onderwijs kwamen daarbij op bezoek bij Erfgoed Leiden en Omstreken. Ditmaal op onze tijdelijke locatie in het Gravensteen.
De leerlingen, afkomstig van het Northgo College uit Noordwijk en het Leonardo College uit Leiden, gingen aan de slag met stadsfoto's van Leidse fotografen als Goedeljee.
Eerst keken ze een filmpje met stadsbeelden uit de jaren '20 en '30 om in de sfeer te komen. Daarna volgde een demonstratie van een glasnegatievencamera. Dat maakte behoorlijk indruk. Ten slotte kregen ze per tweetal een oude foto van de buurt.Ze gingen naar buiten om de foto zo precies mogelijk na te maken. Dat bleek best moeilijk, want niet alleen is de stad veranderd, ook de cameralens is anders. Bekijk hier het resultaat: